Napis
zps_logo
Zps_uep-alfa
ZPS jest członkiem Europejskiej Federacji Spadochroniarzy

Bieżące informacje dla członów Koła.  

 

Komunikaty i Informacje Zarządu Koła.12.10.2018 roku

12.10.2018    21:17

DZIEŃ SPADOCHRONIARZA II ODDZIAŁU ZPS - 15.09.2018.

Tegoroczny Dzień Spadochroniarza tradycyjnie był połączony z ogólnopolskim memoriałem strzeleckim im. gen. Bo. Kwiatkowskiego. Zawody rozpoczęły się o godz. 8 na strzelnicy agencji ochrony przy ul. Fabrycznej. Brały w nich udział drużyny reprezentujące szkoły i klasy o profilu wojskowym, jednostki wojskowe oraz oddziały i koła ZPS. Nasze koło wystawiło do zawodów dwie drużyny. Jedną "dowodził" Kol.Piotr Drumlak, a drugą Kol. Krzysztof Drozd (saperzy). O godz. 11.00 na terenie klubu wojsk specjalnych w Pychowicach rozpoczął się "Piknik Spadochroniarski" dla członków i rodzin naszego oddziału.
Zebranych powitał Prezes Zarządu II ODDZIAŁU ZPS Kol. Mieczysław USYDUS, a program przedstawił Kol. Marian Dulewicz. Zaprosiłem do zwiedzania wystaw przygotowanych przez grupy rekonstrukcji historycznej i wojska specjalne. Następnie zespół "Czasza" rozpoczął koncert, a uczestnicy udali się do bufetu po ciasto i kawę.
Pod dużym namiotem zebrało się ok. 100 osób, w tym 45 z naszego koła. Trzeba jednak przyznać, że padający od rana deszcz miał zdecydowany wpływ na tak niską frekwencję, a także kłopoty z dotarciem na miejsce środkami komunikacji miejskiej. Tym bardziej na pochwałę zasługuje delegacja z Ośwęcimia, tj. Kol.Kazimierz Lewandowski i Kol.Alicja Siwek, którzy pomimo złej aury przyjechali rejsowym autobusem. BRAWO. Szkoda, że nie przyjechał nowy zarząd koła.
Po słodkiej przekąsce przyszła pora na grochówkę, a później na potrawy z grilla

Przy dobrym jedzeniu utworzone "grupy zainteresowań" prowadziły ożywioną dyskusję, a żołnierze służby zasadniczej wspominali dowódców i zabawne zdarzenia ze swojej służby. Około godz. 15 na estradzie pojawiła się komisja sędziowska i ogłosiła wyniki zawodów strzeleckich. Z radością i dumą mogę ogłosić, że nasza drużyna w składzie: Piotr Drumlak, Grzegorz Zagórski i Jacek Tomczak zajęła I miejsce w grupie oddziałów i kół ZPS.
BRAWO. GRATULACJE. Piękny puchar do obejrzenia w galerii zdjęć. Niestety nasz drugi zespół zajął piąte miejsce. Puchary i dyplomy wręczała Pani Krystyna Kwiatkowska w towarzystwie prezesa zarządu Kol. M. Usydusa i głównego sędziego zawodów. Wreszcie pojawiło się słońce i wraz z nim pojawili się goście: gen.J.Kempara, gen.E.Gruszka, gen.J.Gut i gen.W.Sokół. Zespół "Czasza" zaczął przygrywać do tańca lecz na taniec zdecydował się tylko Kol.Antoni Wilk (brak pań). Około godz.16 rozpoczęły się wyjazdy uczestników pikniku.
Ciekawostka. Po raz pierwszy na pikniku członkowie zarządu oddziału pojawili się w nowym - organizacyjnym nakrycia głowy, którym jest czapeczka tzw. bejsbolówka w kolorze bordo z nadrukiem naszej odznaki związkowej (z lewej strony). Cena 50 zł. Bardzo dużo. Rozprowadza skarbnik zarządu oddziału Kol. Marian Polakowski.Bogdan Głów19.09.2018 roku

19.09.2018    21:17

INFORMACJA.

Informujemy Kolegów, że istnieje możliwość nabycia książki A.Dytko "My,spadochroniarze z dziesiątego". Zamówienia przyjmuje Kol. Bogdan pod nr.tel. 500 447 544 (wieczorem).


Zarząd Koła25.09.2018 roku

25.09.2018    7:07

KOMUNIKAT.

Nowy Prezes Krakowskiego Oddziału ZPS.
płk. w st. spocz. dr MIECZYSŁAW USYDUS.


Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Inżynieryjnych we Wrocławiu. Zawodową służbę wojskową rozpoczyna w 1980r na stanowisku dcy plutonu w dywizyjnej kompani saperów z której jako jej dowódca odchodzi na stanowisko szefa saperów w 10bpd, a później w 16bpd i 18bpd. W 1987r zostaje oddelegowany do pełnienia służby w Syrii w składzie sił UNDOF (Pollog) jako dca plutonu rozminowania. W 1992r przechodzi na stanowisko głównego oficera inżynieryjnego w KG UNDOF, a od 1996r pełni obowiązki oficera inżynieryjnego Wydziału Operacyjnego (G-3) Sztabu Nordycko - Polskiej Brygady Sił ISFOR, SFOR w Bośni i Hercegowinie.
W 1999r przechodzi do WSI skąd po czterech latach służby odchodzi na stanowisko st. specj. ds. bezpieczeństwa, rozpoznania i wywiadu w Polskim Przedstawicielstwo przy Komitetach Wojskowych NATO i UE w Brukseli. Po powrocie do Polski przechodzi do Dowództwa Wojsk Specjalnych i w Dowództwie Komponentu Wojsk Specjalnych obejmuje stanowisko st. specj. w oddziale szkolenia i szefa wydziału celów i analiz w oddziale planowania, a następnie przechodzi na stanowisko gł.specj. i szefa Oddziału Działań Nieregularnych.
Studia magisterskie (politologia) kończy w Akademii Pedagogicznej w Krakowie, a podyplomowe (bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe) w Uniwersytecie Jagiellońskim. Doktoryzuje się w Akademii Obrony Narodowej w dyscyplinie nauk o obronności.Spadochroniarza nr. 90
(SKRÓT)20.06.2018 roku

20.06.2018    21:07

KOMUNIKAT.

Na walnym zebraniu spraw. - wyborczym członków w dniu 11.06.2018 dokonano wyboru nowego zarządu krakowskiego oddziału ZPS.

Przewodniczący    USYDUS Mieczysław  (693922289)

Zastępca - skarbnik    POLAKOWSKI Marian  (883036053)

Członkowie zarządu ;

DRUMLAK Piotr
DULEWICZ Marian
FILIPKOWSKI Bogdan
KARLIKOWSKI Stanisław
KOZAK Stanisław


26.01.2018 roku

26.01.2018    17:07

KOMUNIKAT.

CZŁONKOWIE WYRÓŻNIENI MEDALEM PAMIĄTKOWYM 60-cio LECIA 6 PDPD.

Drozd Krzysztof, Drumlak Piotr, Jedynak Mirosław, Polakowski Marian, Kozak Tadeusz, Musialik Karol, Mrożek Marian, Lewandowski Kazimierz, Mientkiewicz Henryk, Kowalski Leszek, Wójcik Zbigniew, Wójcik Edward, Rutkowski Kazimierz, Zdziarski Marek, Nowotny Mirosław, Leśniak Zbigniew, Goździalski Henryk, Piłat Czesław, Staszewski Dariusz.

PRZEWODNICZĄCY
T.DOBKOWSKI26.01.2018 roku

26.01.2018    17:07

KOMUNIKAT.

CZŁONKOWIE KOŁA WYRÓŻNIENI OKOLICZNOŚCIOWYM DYPLOMEM UZNANIA.

Andryjszyn Maciej, Barankiewicz Witold, Faron Władysław, Janiszek Marian, Jędrysiak Andrzej, Kałuża Walery, Kopalski Marek, Dynamus Kazimierz, Kowalski Leszek, Łapczyński Kazimierz, Kołodziejczyk Jerzy, Kuciel Jakub, Liga Andrzej, Matura Krzysztof, Miszkiel Henryk, Mieszkowski Marek, Nowotny Bogdan, Piszczek Adam, Szanecki Piotr, Wala Marian, Szałański Maciej, Soboczyński Jerzy, Sobol Stefan, Wiśniewski Piotr, Jarosz Jan, Wilk Zbigniew, Wasilewski Wiesław, Banachiewicz Wiesława, Piwoński Zbigniew, Trzaska Jarosław, Szuptarski Leszek.

PRZEWODNICZĄCY
T.DOBKOWSKI1.02.2017 roku

1.02.2017   11:36

INFORMACJA. Zarząd II Oddziału ZPS informuje członków o możliwości dokonania wpłaty składki członkowskiej na podane konto bankowe :
15 1020 2892 0000 5602 0119 0081
ZPS II Oddział Kraków ul. Podchorążych 3, 30-084 Kraków
Składka członkowska za .......rok.
(Od 2013 roku składka członkowska wynosi 30 zł)