Domowy Zwierzyniec
Home  |  Królik  |  Papuga  |  Kanarek  |  Owczarek  | Kot  |  Redakcja  |  Klub  | Kontakt      

Opis Rakety 2628.H

Kaliber 2628.H rosyjskiej fabryki zegarków Petrodworez to zegarek naręczny produkcja ZSRR, który zawiera centralna sekunda, datownik z wiecznym kalendarzem, podwójny kalendarz oraz szybka zmiana daty pociągnięciem za koronkę. Przyrostek .H wskazuje, że była jedna aktualizacja konstrukcji. Pojawiły się na rynku 1980 roku. Dzięki swojemu zabezpieczeniu przed uderzeniami poprzez cztery pierścienie i zabezpieczonej przed wstrząsami tarczy ten zegarek jest odpowiedni w trudnych sytuacjach posiada zabezpieczenie antywstrząsowe. Z opisów wynika, że Rakety z tej serii właściwie mają tę samą budowę za dawcę posłużył mechanizm 2614.H
Mechanizm wyjmuje się z koperty od strony tarczy. Dwie śrubki, mocujące do pierścienia koperty, "na godzinie" 7. i 1. należy odkręcić dopiero po zdemontowaniu szkiełka lub szkiełka z pierścieniem. Wtedy mechanizm wyjdzie do przodu czyli w kierunku tarczy. Jeśli szkiełko jest osadzone w pierścieniu a dopiero za jego pomocą przymocowane do koperty to po między pierścieniem a kopertą w jednym miejscu na jego obwodzie będzie specjalne podpiłowanie służące do bezrysowego oddzielenia go od koperty.

raketa_2628_h_1 (109 kB)

raketa_2628_h_2 (37 kB)

Rosyjskie zegarki zawierają niestandardowe rozwiązania, mają one problemy z dokładnością dopasowania niektórych części. Mostek który daje kółku balansowemu za mało miejsca na wysokość, ustala się często poprzez rozwiązanie stosując do tego płaską metalową płytkę dystansową, która jest włożona między płytę główną a mostek balansu. Sposób prosty i wydajny.

raketa_2628_h_3 (91 kB)

Konstrukcja ruchowa elementów jest standardem: koło minutowe znajduje się w środku pod własnym mostem, a tym samym umożliwia zastosowanie napędzanego bezpośrednio drugiego koła środkowego. Do wychwytywania używana jest szwajcarska dźwignia paletowa.

raketa_2628_h_4 (64 kB)

W widoku bocznym można zobaczyć koncentryczne koła minutowe i sekundowe.

raketa_2628_h_5 (102 kB)

Płyta główna.

W Raketach 2628.H wszystkie koła zębate, w tym koło minutowe, są osadzone w łożyskach rubinowych. Tylko metalowa tuleja sprężyny jest umieszczona w metalowych tulejach, ale technicznie nie ma to większego znaczenia. Na "11:30", "03:30" i "07:30" można dostrzec trzy dodatkowe łożyska rubinowe. Są one używane po stronie wybierania do przenoszenia pierścienia daty.

raketa_2628_h_6 (83 kB)

Widok bez mechanizmu wyświetlania daty.

Kształt sprężyny dźwigni nastawczej z dużą okrągłą płytką u dołu jest typowy dla tych zegarków. Na "2:00" jest jarzmo mechanizmu ustawiania daty. Prawdopodobnie przesuwa datę, ciągnąc koronę, ale ponieważ na pokazanym tu przykładzie nie ma tulei nawijającej, nie można jej zweryfikować.

raketa_2628_h_7 (96 kB)

Widok z mechanizmem daty.

Mechanizm dat jest dość precyzyjnie wykonany. Koło nastawcze na "11" odpowiada za natychmiastowe przełączanie daty i dnia.

raketa_2628_h_8 (95 kB)

Widok z założoną płytą oraz pierścieniem datownika.

Koło gwiaździste o godzinie 12 przesuwa tarczę tygodnia o jeden obrót.

raketa_2628_h_9 (88 kB)

Raketa 2628.H

Dane techniczne
Producent: Raketa
Kaliber: 2628.H
Liczba kamieni: 19
Wychwyt: Dźwignia palet, Poljot, Łożysko / kierunek włosa: Zgodnie ze wskazówkami zegara
Ruchomy kołek: tak
Funkcje: godzina, minuta, sekunda, dzień miesiąca, dzień tygodnia
A / h: 18000 vph
Rezerwa chodu 45h
Rozmiar mechanizm: 11 1/2 "(zmierzono: 25,6 mm)
Rozmiar koperty: - średnica bez koronki 40 mm, - średnica z koronką 42 mm, - grubość 13 mm

raketa-nowa
Raketa, to znaczy "rakieta" po rosyjsku, marka jest prawdopodobnie najlepiej znana z 24-godzinnych zegarków. Raketa przeszła poważną restrukturyzację w 2010 roku. Firma zakupiła nowy sprzęt, dostosowała produkcję do nowoczesnych standardów jakości i pracuje nad nową kolekcją, która obejmuje nowoczesny przeprojektowanie wyprawy Polar 24 godziny od 1969 roku. Zegarki Raketa są produkowane w Petrodvoretz (Peter Palace) Watch Factory w Saint Peterburg, który został założony przez Piotra Wielkiego w 1721 roku. Petrodvorets Watch Factory produkuje zegarki pod marką Raketa od 1962 roku. Raketa jest jedną z ostatnich zachowanych radzieckich fabryk zegarków, która produkuje zegarki od A do Z. Cena nowych zegarków Raketa od sprzedawców autoryzowanych przez producenta wynosi od 150 do 650 USD.GŁÓWNA    PORADY         HISTORIA MARKI CYMA   SŁOWNIK    NARZĘDZIA    GALERIA

2018