| |
GALERIA ZDJĘĆ.
Szkolenie spadochronowe przed powołaniem do wojska Ośrodek Aeroklubu w Krośnie
28.V.1968 - 6.VI.1968
Minuty przed pierwszym skokiem 4.06.68 od prawej Kazimierz, Wiesiek, Eugeniusz
od lewej Tadek Prędki Kraków, Kazimierz Rutkowski Kraków, Wiesiek Lewandowski Płock
Kazimierz w środku, ? i Józef
od prawej Kazimierz Rutkowski, Wiesiek Lewandowski, Jurek - siedzi, Tadeusz Prędki, Adam Mańtusz
Ten co to wszystko opisał, co wiedział to napisał jak nie wiedział to nie napisał.
Jedna z moich trzech córek poszła w ślady ojca i wykonała skok w tym samym miejscu czyli w Krośnie, dwie pozostałe jeszcze się zastanawiają ale pracuję nad tym. Poniżej przedstawiam uzyskany przez nią certyfikat.
Zauważyłem na profilach byłych spadochroniarzy fotki z pamiątką na rękę, poszperałem po strychu znalazłem pudełko a w nim zegarek marki Bałtyk jaki dostałem od mojej mamy 1966 roku. W latach 68-70 skakał wraz ze mną, Rysiu Gałuszka wykonał rysunek na cyferblacie. Odznaka skoczka ma liczbę 15 lecz ja wykonałem tylko 10 skoków nie miałem innych cyfr. Drugi zegarek to z lat 1928 - 1935 marki Cyma pamiątka po moim ojcu ułanie z 8 P.U. Są i odznaki pamiątki za okres pracy.
Skok drugi nocny na który czekałem prawie rok od lipca 68 aby uzyskać tytuł skoczka bo na wiosnę 69 skakały nowe roczniki,(to wina Czechosłowacji) proszę zwrócić uwagę na wpis rubryki - typ samolotu, LI 2 - siedzenia były to fotele wyścielane brązowym sztruksowym materiałem, (samolot podobno ostatni model stoi w Muzeum Lotnictwa w Krakowie) zawsze będę pamiętał bo jak wsiadłem to myślałem, że wyskoczę przez te same drzwi jak w poczciwym Antku a tu nad Pobiednikiem instruktor otworzył małe drzwiczki po drugiej stronie, próg od pokładu chyba z 30 cm krzyczał aby skakać głową do przodu na szczupaka, dobrze, że było ciemno i wypadłem susem w ciemność aby nie myśleć czy się przez te drzwiczki zmieszczę.
Oświęcim zajęcia nad Sołą kwiecień 1970. Od prawej Kazimierz Rutkowski i Jan Bochenek.
Obóz narciarski w Istebnej 1969 Od prawej 1. Józef Mirek, 2. Kazimierz Rutkowski, 3. Zbigniew Wierciak, 4. Jan Bochenek, 7. Jan Kaczmarek.
Obóz narciarski w Istebnej 1969 od lewej 1. Zbigniew Wierciak, 2. Kazimierz Rutkowski, 3. Józef Mirek, 4. Mieczysław Jóźwik, 7. Edward Młynarczyk.
Od lewej 5. Marek Kuchciński, 9. Tadek Grzyb, 11. Marian Gadula.
Odpoczynek po zajęciach nad Sołą - Od góry Leszek Kuchciński, Bogdan Warchoł, Edward Młynarczyk, Mietek Jóźwik, Leszek Zieliński, Kazimierz Rutkowski, Stefan Korona
Od prawej Ryszard Gałuszka, Piotr Muc, Józef Mirek, Kazimierz Rutkowski, siedzą od prawej Mieczysław Jóźwik, Leszek Zieliński 10.07.1969
Od prawej Ryszard Gałuszka, Piotr Muc, Józef Mirek, Kazimierz Rutkowski, siedzą od prawej Mieczysław Jóźwik, Leszek Zieliński 10.07.1969 - berety z głów.
Od góry Gałuszka Ryszard, Rutkowski Kazimierz, Bochenek Jan, Wierciak Zbigniew 9.07.1969
Oświęcim 22.03.1970 pierwszy plan od lewej - Rutkowski Kazimierz, Stachowiak, Kaczmarek Jan, stoją od lewej 1.Szeląg Jan,
2. Tadeusz Grzyb, 4.Leszek Kuchciński, 5. Zborowski, 6.Marian Gadula, 7.Stefan Korona.
W środku Kazimierz Rutkowski, Zbigniew Wierciak.
Tor przeszkód od lewej Kazimierz Rutkowski, ..?, Ryszard Gałuszka, Zbigniew Wierciak.
Tor przeszkód od lewej Marian Gadula, Jan Kaczmarek, Stefan Korona, Leszek Kuchciński.
Od lewej ...?, Marian Gadula, Edward Młynarczyk , ...?
Od lewej Leszek Kuchciński, Kazimierz Rutkowski. Razem z Leszkiem byłem w Poznaniu 1. XI.1969 roku na grobie bom. Krzysztofa Nadolnego z 10 Batalionu Powietrzno Desantowego 3 kompania szturmowa który zginął 21.X.1965 podczas skoku na ćwiczeniach, złożyliśmy wieniec od całej kompanii.
Od lewej Kazimierz Rutkowski, Zbigniew Wierciak, Ryszard Gałuszka.
Kazimierz Rutkowski z RPG 7 później miałem KBK AK GN. Lipiec 1969 r.
Lipiec 1970 Mazury szkolenie na płetwonurka w kompanii saperów. Nie było źle jak widać, pomost, słoneczko i koledzy. Kazimierz Rutkowski drugi plan Józef Grela. Z Józiem spotkaliśmy się w latach 80-tych w Piwnicznej obaj byliśmy tam z rodzinami na wczasach.
Ciągoty do wody miałem zawsze, płetwonurek III kl. ratownik stopień młodszy, później patent żeglarski.
Teraz też nam pozostało jako chłopcom po obiadku poleżeć.
Góra
Główna
Szkolenie spad.
Galeria
Historia powstania WPD
Sklepy
Historia OSS
8 Pułk Ułanów
Galeria ułanów
Galeria Ułani III
Album Ułani 1932
Historia Ludwinowa
Historia Biskupic
Ci którzy odeszli podczas wykonywania obowiązków służbowych
|